Drabble č. 5

Žili byli, jednou jeden medvěd a zajíc. S ostatními zvířátky postavili most, hospodu, domeček a dokonce i kadibudku. A tak si tam šťastně žijí. Ale mají mnoho služeb. Pokaždé když má někdo nějakou službu, například průzkum, úklid (to je nejhorší), obsluhu v hospodě, krádeže věcí, co se hodí, tak si dělá značky do deníčku, který je z velkých javorových listů přilepených k sobě smůlou a píšou si to tam fixama, které ukradli a bylo jim jedno jakou barvou. Třeba jezevec Burdych měl temně fialovou , zajíc měl červenou. Někdy se báli že je při krádeži lidé načapají a zastřelí kulometem nebo lukem. A tak díky deníčku je jim vždy známo, co má kdo za službu. Občas využijí deseti stran na jednu krátkou větu, protože někteří píšou velkými písmenky. Jednou měli průzkumnou službu zajíc a medvěd.

A tak šli přes most do druhého lesa. Hezky se tam procházeli, když najednou jim podtrhla armáda zvířat nohy a spadli.

Medvěd ještě chytil veverku, a zeptal se: „Co se to tu děje milá veveřičko?“

Veverka mu rychle řekla: „ZACHRAŇTE SE KDO MŮŽEŠ!“

Zajíc se zeptal: „Proč, co se to tu děje a proč tak šílíte?“

„UFO PŘISTÁLO!“ Řekla veverka.

„Ufo?“ řekli oba najednou.

„ANO!“ řekla veverka a šla s nima do lesa na most, zabarikádovali se kládami a začali vyrábět kamenné oštěpy, luky, šípy a další zbraně.

Medvěd a zajíc, se mezitím šli podívat tam, odkud přišli všichni obyvatelé sousedního lesa. Ale byla to pravda... Uprostřed hlavní stezky v lese ležel špatně zaparkovaný vesmírný talíř a z něj vycházeli jeden po druhém mimozemšťané. Oba prchali tak rychle od té obrovské placaté věci, že to vypadalo jako by měli místo nohou kola. Přiběhli k mostu, kde už ostatní zvířátka stavěly pevnosti pro střelce a katapulty.

Oba vykřikli: „To jsme my, pusťte nás dovnitř!“

Zvířátka spustila padací most a medvěd i zajíc rychle přeběhli.

Medvěd se přidal ke katapultovým střelcům a zajíc se účastnil protiútoku.

Za chvíli už začaly nájezdy emzáků a začali odpalovat. Ufoni sice byli v převaze, ale zvířátka si řekly že to dokážou. Nasadily balisty a odstřelovaly mimozemšťany. Ale najednou jeden hodil emzácký granát přímo do pevnosti. Jenže zajíc se ukázal jako hrdina a okamžitě provedl výbušninou protiútok.

Každý střelec měl u sebe dravého ptáka a vyslali je, aby provedli nálet ostrými kameny.

Potom mimozemšťané spustili, na znak toho že se nevzdají, útok samopaly a plasmopalem. Zajíc na obranu zavelel nasadit štíty. Pak vyslali dravce, ať v úrovni hlavy proletí bitevní pole ozubenými křídly.

Nájezdy už byly skoro u konce, ale teď přišli hadomi a kryskladi. Kryskladi byli celkem v pohodě, ale hadomi mají laserové pistole a velké odpalovače.

Bitvu zahlédli i lidé a tak zavolali pomoc.

Tým z lesa převažoval. Nějak takhle:

les-----------------------------------------------------------

ufoni ----------

Ufoni byli už na pokraji porážky a když už jich moc nezbylo, tak se vzdali a odletěli. Když tam přišli lidé s vyzbrojenou armádou, tak tam zbyla obsazená pevnost s balistami a jinými zbraněmi.

Lidé okamžitě začali tleskat a začali je natáčet a vyslýchat. Ostatní lidé si zašli pro barvy a velkým písmem napsali na dům: X-COM UFO VYMÍTAČ.

Tento díl, byl o tom jak se zvířátka z lesa proslavila tím, že porazila první nájezd ufonů.