Drabble č. 13

Ve stokách to páchlo tak, že i potkani odjeli na dovolenou. Ani Pošuk Lulu Artur tam nebyl schopen vydržet, a tak se přestěhoval na letní byt. Vlastně na jednu tichou městskou půdu.

Nainstaloval si větrák poháněný houpacím koněm a nyní užíval klidu v novém síťovém lůžku. Mělo i další výhodu; nepotil se na zádech víc než jinde. Ale ne, musí se zchladit lépe.

Došoural se dolů do kuchyně, zastrčil ve dřezu špunt a napustil si bazén. Plácal se ve vlažné vodě a cítil, jak mu regenerují okoralé mozkové buňky.

Za drahnou dobu vylezl a chystal se vrátit do své sítě. Zběžně vyhlédl oknem vedoucím na dvůr, kde se vršily na hromadě bedny s nápisem „střelná bavlna“. Odpolední slunce se do nich opíralo letní silou.

Do psí nohy *****! (zbytek výroku nelze ani tlumočit)

Jeho osvěžený mozek se rozběhl na plný výkon. Zvládnout to sám? Přivést posily? Informovat patricije?

Ano, to udělá nejdřív, protože samotnému by řešení trvalo příliš dlouho a Vetinari už si dokáže bleskově sehnat dostatek schopných lidí.

Vyrazil z domu jako střela k Paláci. Jen se mu hlavou mihla myšlenka, v jak falešném pocitu bezpečí se kolébal ještě před hodinkou, v domnění, že by nebyl rychlejšího pohybu dnes ani schopen.