Drabble č. 2

Dveře obchodu se těžce otevřely a prodavač vzhlédl a nemohl uvěřit. Něčemu podobnému čelil dnes už jednou a to přece pro dnešek stačí! Co pro dnešek, to by stačilo pro posledních pět let pomyslel si v nepříliš pěkném rozpoložení.

"Ehm... budete si přát" pohlédl na osobu, od železných bot s přivařenými podpatky přes tvarovaný kyrys zdobený jemnou kůží k hebce působícímu plnovousu, rozčesanému na akrajích spletenému do copánko dle nejnovější módy trpaslic, a rozhodl se pro"madam?"

"Noo" Pleskot se zamyslela, jak se to vlastně stalo?.... Bylo ráno, vstala a došla ke kalendáři. První letní den hlásal kalendář, a skutečně se jí zdálo že včera ještě určitě nebylo takové vedro, začalo léto. Cestou z koupelny zjistila že jí přišla pošta která teď ležela v prachu na zemi.

Drahá Pleskot,

zvu Tě abychom si spolu (a ještě s Anguou) zašly na bazén. Vytvednu tě zítra ve tři.

Sibyla

No nazdar... co je to bazén?

To všechno se odehrálo před pouhými několika hodinami. (které zahrnovaly vyčerpávající rozhovor s Anguou na téma co je to - bazén a plavky. Ale Angua říkala že vlastně o tomhle nic moc neví a sama si bude potřebovat koupit plavky. Tak se musela pro větší představu poptat jinde. Pořád se jí vracely bez slitování mučící posměchy a pohrdlivé pohledy.

"tak potřebovala bych plavky" řekla nejistě svírajíce bankovky.