Drabble č. 14

Seržant Tračník seděl pohodlně usazený za stolem a cítil se důležitě. On byl důležitý. Byl ostřílený vítěz nad drakem, hrdina. Podobný hrdinům jako barbar Cohen a dalším. Ale i když je někdo hrdina, musí se mezi hrdinskými skutky zabývat i jinými důležitými věcmi. Teď si zrovna četl hlášení ze zásahu v uličce vedle Růžové kočičky. Ze zasněných výšin jej ale smetl zpět nějaký uječený chlápek, co mu vtrhnul do dveří.

„Seržante, prosím vás, udělejte něco, utekl nám medvěd!" Vykřikne na něj. Seržant nebyl příliš nadšen vytržením z rozjímání. Avšak začal bez okolků plnit svou nejoblíbenější část služebního postupu.

"Uklidněte se, pane," začne komisně Tračník, "napřed mi řekněte, kdo jste, bydliště a jak si vyděláváte na obživu.“

Chlapík lehce zavrávoral vyveden z míry a pak vyhrknul: „Jsem náhončí divé zvěře pro šelminec lorda Odkragliho a utekl nám medvěd!“

„K tomu se dostaneme,“ řekl seržant Tračník komisním tónem. Nejprve vaše jméno.“

„To není cirkusový medvěd, to je divoký medvěd právě přivezený z Uberwaldu.“

„K tomu se dostaneme, vaše jméno,“ řekl seržant Tračník a nyní již nevlídně pohlédl na muže před sebou. Cítil, že si dotyčný vůbec neváží jeho vstřícné povahy a laskavé tváře zákona.

„Burác Králík. Jenže...“

„Tak mi popište, jak ten váš králík vypadal.“

„Medvěd, je to medvěd, prostě velký divoký medvěd se zuby a drápy.“

„Co se tu děje?“ ozval se hlas Samuela Elánia, velitele hlídky, který právě vstoupil do místnosti.

„Utekl nám divoký medvěd.“

„Kde?“

„U Náměstí Požehnaného Chrousta.“

„Desátník Navážka, seržantka Angua a desátník Karotka vyráží okamžitě se mnou hledat nebezpečnou šelmu a seržant Tračník vyrazí do knihovny pro encyklopedii zvířat a doplní si popis medvěda, aby měl v pořádku papíry do hlášení.“